FALSE

Page Nav

HIDE
HIDE
HIDE

Grid

GRID_STYLE
FALSE
TRUE
HIDE_BLOG

Classic Header

{fbt_classic_header}

Ρoη Ειδησεων:

latest

Με απόλυτη επιτυχία έκλεισε ο Ναυτικός Όμιλος Ναυπλίου την περσινή αγωνιστική χρονιά

Πραγματοποιήθηκαν χθες (23/10), στα γραφεία της ΚΟΕ με τηλεδιάσκεψη, οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης Γ' Εθνικής Κατηγορία...



Πραγματοποιήθηκαν χθες (23/10), στα γραφεία της ΚΟΕ με τηλεδιάσκεψη, οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης Γ' Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών, Μίνι Παίδων και Μίνι Κορασίδων, με τα οποία και ολοκληρώνεται η αγωνιστική περίοδος 2019-20.
Με τα 3 αυτά πρωταθλήματα, η Ομοσπονδία, κλείνει με απόλυτη επιτυχία τον κύκλο της περυσινής αγωνιστικής περιόδου, μέσα σε εξαιρετικά αντίξοες συνθήκες που έχει προκαλέσει ο κορωνοϊός (covid 19), τηρώντας το Υγειονομικό Πρωτόκολλο, αλλά και με γνώμονα το οικοδόμημα των αθλημάτων της να σταθεί όρθιο, με τη συνέχιση των αγωνιστικών δράσεων για τα σωματεία και τους αθλητές τους.
Ο ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ συμμετείχε στην κλήρωση της Β' Φάσης του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Μίνι Παίδων (γεν. 2007) έχοντας προκριθεί από την Α' Φάση, αγώνες που διεξήχθησαν στις 7-9 Φεβρουαρίου στην Πάτρα.
ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ (Β' Φάση)
Οι 9 Όμιλοι:
Α' ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΩΝ: Ολυμπιακός, ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΑΟ Πετρούπολης, ΓΣ Περιστερίου
Προκρίνονται 3 ομάδες
Β' ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΩΝ: Νηρέας Χαλανδρίου, Παναθηναϊκός, Τρίτων Αμαρουσίου, Νηρέας Γέρακα, ΑΕ Κερατσινίου
Προκρίνονται 3 ομάδες
Γ' ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΩΝ: ΑΟ Παλαιού Φαλήρου, ΝΟ Καλαμακίου, ΣΚ Ροή, ΑΝΟ Αργυρούπολης
Προκρίνονται 2 ομάδες
Δ' ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΩΝ: Υδραϊκός, Μίλων, Εθνικός, ΓΣ Ηλιούπολης
Προκρίνονται 2 ομάδες
Α' ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΝΑΟ Κέρκυρας, Άρης Θεσσαλονίκης, Πανσερραϊκός, ΣΑΠΚ Νεάπολης
Προκρίνονται 2 ομάδες
Β' ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΝΟ Καβάλας, ΠΑΟΚ, ΟΦΘ, ΠΑΣ Φοίβος, ΧΑΝΘ
Προκρίνονται 3 ομάδες
ΒΟΛΟΥ: ΑΕ Χαϊδαρίου, ΝΕ Λάρισας, ΟΥΚ Βόλου, ΟΕΑΝΑ Βόλου
Προκρίνονται 2 ομάδες
ΧΑΝΙΩΝ: ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου, ΑΟ Πλιτς Πλατς
Προκρίνονται 2 ομάδες
ΠΑΤΡΩΝ: ΑΟ Καστέλας, ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΟ Καλαμάτας
Προκρίνονται 3 ομάδες
Οι αγώνες της Β' Φάσης θα διεξαχθούν στις 20-22 Νοεμβρίου. Στη συνέχεια οι 22 ομάδες που θα προκριθούν θα αγωνιστούν στην Γ' Φάση (4-6 Δεκεμβρίου), ενώ η Τελική Φάση του πρωταθλήματος είναι προγραμματισμένη να γίνει 18-20 Δεκεμβρίου.


Δεν υπάρχουν σχόλια